Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-01-09

Šunys loja, o karavanas eina!

Publikuota: Kita

Žinote, niekada net nesusimąsčiau, jog Airijoje, Anglijoje ar kokioje Ispanijoje lietuvių kalba galėtų tapti valstybine. Ir niekada negalvojau, jog gatvių pavadinimai ten turėtų būti rašomi lietuviškai dėl to, jog ten gyvena daug lietuvių. Ir, reikia pripažinti, ne visi gyvena pačiomis geriausiomis sąlygomis. Bet jie to norėjo. Todėl ir emigravo. Žvelgiant istoriškai, manau, jog lietuvių atrastume ir Rusijoje, ir Lenkijoje, ir už jūrų marių. Bet ir ten gatvių pavadinimai nėra ir, manau, jog nebus rašomi lietuviškai. Kodėl? Todėl, kad tai nėra Lietuva. Todėl, kad vis tiek tų šalių didįjį branduolį sudarys tos šalies piliečiai, ne lietuviai.

Panašu, jog apie tai, kad Lietuvoje būtų kalbama ar rašoma lenkiškai negalvoja ir didžioji dalis lenkų. Ir, kaip teisingai pastebėjo vienas mano draugas vilnietis, burbulas sprogo. Burbulas, kurį išpūtė Lenkijos ir šios šalies gyventojus Lietuvoje esą atstovaujantys politikai. Manau, jog turiu teisę teigti būtent taip, nes negaliu niekaip kitaip vertinti Lenkijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) parengtos ataskaitos, kurioje teigiama, kad lenkai Lietuvoje yra ignoruojami, engiami. Anot Lenkijos URM, pasaulio lenkai blogiausiai gyvena Lietuvoje ir Baltarusijoje. Ne geriau apie Lietuvą Europos mastu atsiliepia ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, kuris pasiskundė Europos Komisijai. Ir tegul. Burbulas vis tiek sprogo.

Iš tiesų, nereikėjo nė tyrimo. Viskas buvo seniai aišku, tik tiek, jog nebuvo užrašyta. Prisiskaitęs iki soties Lenkijos politikų teiginių, kurie atrodo tiesiog triuškinantys! - Lietuvoje tikrai blogai, savo draugo paklausiau: “Ar jūs, Vilniuje, išskirtinai lenkus reketuojate, prievartaujate, engiate, diskriminuojate, žudote?”. Sarkastiškas jo atsakymas tik įrodė, jog lenkai lyg ir neturėtų, kuo skųstis. Na, bet dėl šventos ramybės, nutariau paklausinėti pažįstamo lenkų jaunimo, gyvenančio Lietuvoje. Ir, žinote… Jie nesiskundžia. Ne tik, kad nesiskundžia, bet ir sakosi pripratę gyventi Lietuvoje. Jiems čia patinka. Žinoma, gal ne absoliučiai visiems, bet aš bent jau susidariau įspūdį, jog patys lenkai visiškai nėra nusiteikę prieš Lietuvą. Nereikia jiems tų lenkiškų gatvių ir panašių išsidirbinėjimų. O tiems, kam norisi, visada yra viena galimybė. “Nuskriaustuosius” priglaus savo tautiečius mylinti Lenkija, kuri, beje, mano nuomone, kėsinasi į Lietuvos suverinitetą, suteikdama privilegijų Lenko kortos turėtojams. Bet tai jau kita tema.

Patiko (0)


Atgal į: Šunys loja, o karavanas eina!