BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prie ruso buvo geriau

Sveiki.

Mano vardas Jonas. Pavardės nesakysiu. Nes dar per telefonų knygą atrasit numerį ir naktimis į mano laidinį telefoną pradėsit skambinti. Mano žmonai Elytei tai labai nepatinka. Nors jeigu paskambintų Kubilius, aš jam turėčiau, ką pasakyti. Mums, pensininkams, sumažino pensijas, išvogė valstybę, namų prisistatė, mašinų prisipirko. Kaip taip neturėti sąžinės žmogui, nesuprantu. Vat buvo rusų laikai. Duona tik penkiolika kapeikų kainavo. O dabar – trys litai!!! Aš gaunu pensijos vos 700 litų, pusę mokesčiams atiduodu, o kitą pusę turiu saugoti, jog nepritrūkčiau. Kruopų, bulbikių pavalgau. Mačiau kažkada per televizorių, kaip Vokietijoje pensininkai gyvena. Važinėjasi jie sau po užsienius, gauna pensijos po tris tūkstančius eurų ir vargo nemato. Girdėjau, jog ir gyvena ilgiau. Matyt, todėl, kad neturi Kubiliaus. Galvojau, jog Gražulis pakars jį su ta virve, specialiai net „Kakadu“ laidą įsijungiau, bet nepakorė. Tiesa, ar matėte, kokį namą turi Šadžius? O jau kiek mašinų. Matyt, irgi vogė. Žūlikas iš veido. Nesuprantu aš, kaip galima tokį Seimą turėti, kas galėjo už juos balsuoti. Va, aš nėjau balsuoti ir neisiu. Pasakiau Elytei: „Jei niekas neitų balsuoti, tai ir valdžios nebūtų – niekas jos neišrinktų. Būtų ramiau gyventi.“ Neatsimenu tiksliai, ką ji man atsakė, bet, atrodo, pritarė. Va buvo prie ruso tvarka. Pasakė Stalinas, ką daryti, ir visi darė. Bijojo, ką ir pasakyti prieš. Tai va, kur aš skaitau, kad buvo tvarka. Sniečkus, atsimenu, viską atiduodavo Lietuvai, o tik tai likutį – Sovietų Sąjungai. Geras žmogus buvo. O dabar pažiūrėkit. Jaunimas vaikšto su visokiais auskarais, kelnės nutysusios, plaukai nei šiokie, nei tokie. O muzikos kokios klausosi. Net baisu klausyti, o ką jau kalbėti apie tai, kad net baisu pagalvoti, kas iš jų išaugs. Atsimenu mano laikais visi vaikščiojom gražiai, tvarkingai. Turėjau dar raudoną kaklaraištį, didžiavaus, kad esu pionierius. Va tokia tvarka turi būti, kad išauklėtų dorus žmones. O dabar aš, kiek metų pradirbau, ir dar man pensiją mažina. Diržo reikia duoti tokiems. Užsimanė mat laisvės. Matosi, jog nepatyrė, ką reiškia kentėti nepriteklių, kai už metų darbą kolūkyje duodavo saują miežių, kurių net karvės neėsdavo. Bet vis tiek prie ruso būdavo geriau. Būdavo įsijungi televizorių ir matai, kaip viskas klesti, gražu. O dabar vien nusikaltimai, kažkas kažką sušaudė, pakorė. Aš iš darbo net naktį nebijodavau pareiti, o dabar tai, gink dieve, kad kas neužpultų. Tiesa, vakar kaimyno namas sudegė. Gaila žmogaus, bet taip jam ir reikia. Prieš metus nepaskolino cukraus, kai kepiau pyragą. Va, užvakar buvom su žmonele bažnyčioje, pasimeldėm. Esam tikintys. O šiaip tai būčiau dabar jaunas ir protingas, važiuočiau iš Lietuvos. Ne už tokią Lietuvą kovojom, kad Kubiliai iš žmonių šaipytųsi. Iššaudyčiau aš ten visus. Parašyčiau jums ir dar, bet va, žinios prasideda. Įdomu, kiek nusikaltimų buvo padaryta.

Iki.

Garbingai,

Jonas Sovietas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

11 komentarai

 1. :)

  jorė. | 2010-01-17 | Atsakyti

 2. Fantastiška rašliava… Pagarba…

  kontraceptyvas | 2010-01-17 | Atsakyti

 3. Pritariu lryto apžvalgininkui:

  Manipuliavimu istorija dvelkiančių gaidų vis daugiau girdėti ir žmonių kalbose. Neva ne už tokią Lietuvą kovota Sausio 13-ąją. Ar tikrai? Ar neperkeliame atgaline data šiandienių savo nuoskaudų dėl nevykusios politikos ir asmeninių nesėkmių į 1991-ųjų sausį?

  Prieš 19 metų žmonės ėjo ginti ne turtingesnio gyvenimo, ne didesnių pensijų ir tikrai ne naujų namų. Žmonės ėjo ginti laisvos Lietuvos, o kokia ji bus, niekas dorai nei nutuokė, nei galėjo įsivaizduoti.

  Prieš 19 metų Lietuvos žmonės aiškiai suvokė, kad laisvė negali nei apauti, nei aprengti, nei padaryti laimingų, nei juolab panaikinti korupcijos ar neteisybės. Laisvė yra tik sąlyga, kad tauta pati galėtų tvarkytis savo likimą.

  Nuo savęs: kokią valdžią išsirenkame, taip ir gyvename. kai ten papuola žmogeliai, nesugebantys mąstyti valstybės mastu, turime tai, ką turime. Ne “rusas” turi užtikrinti mums padorų gyvenimą. Patys :-)

  nividymka | 2010-01-18 | Atsakyti

 4. Staitau aš jūsų nuoskaudas ir galvoju, tiesą sakot apie Kubilius ir visokius kitokius, tačiau ar teisinga skųstis valdžia, tačiau neiti balsuoti?

  dolilja | 2010-01-18 | Atsakyti

 5. Sveiki,
  ačiū už komentarus.

  Nividymka>> Iš esmės, LRyto apžvalgininko ir Jūsų išsakyta mintis yra šio laiško viena iš pagrindinių minčių.

  Dolilja>> Tai - išgalvotas tekstas. Jokio Jono Sovieto nėra. Tačiau tekstas kurtas, remiantis senolių kalbamomis “tiesomis”. Aš būtent lengvai ironizuodamas šiuo laišku ir norėjau parodyti, jog neteisinga neiti balsuoti ir skųstis. Taip pat kaip ir norėjau pasakyti, jog prie ruso nebuvo geriau ar kad visko turime nusipelnyti patys, turime atsakyti už savo veiksmus.

  Eimantas | 2010-01-18 | Atsakyti

 6. Keltas argumentų:

  Prie komunistų per televizija ar dar kitus viskas gražu buvo, nes visą mediją kontrolevo valdžia. Faktus paišydavo kitokiais ir nieko blogo todėl ir nežnodavot.

  Tada buvo pragyvenimo lygis žymiai mažesnės vertės, todėl ir duona ir kiti produktai buvo pigūs. Kaip ankščiau būdavo 10 litų pinigai, tai dabar net 100 nėra pinigai.

  “O šiaip tai būčiau dabar jaunas ir protingas, važiuočiau iš Lietuvos.”

  Tai, tamsta, kas gali klausytis patarimų iš buko žmogaus ? Na, kiti durni žmones.

  Kodėl skatinate emigraciją ??? Gal pons dirbate kur nors pas KGB ar ne savo salies naudai ?

  Patriotas | 2010-01-18 | Atsakyti

 7. Patriote, aš esu Lietuvos patriotas. Visa tai, buvo ironija, kurios, nenoriu nuvertinti Jūsų, deja, nesupratote.

  Eimantas | 2010-01-18 | Atsakyti

 8. Galiu pagirt už labai žavią ir paslaptingą ironijos dalelę.Išties, neitin supratau ją. Tačiau iškart kyla kitas klausimas, ar nemanote, jog su ironiškais įrašais galite žmones pakreipti galbūt priešinga linkme nei norėtumėte?

  dolilja | 2010-01-18 | Atsakyti

 9. Aš manau, jog žmonės turi atprasti viską gauti “ant lėkštutės”.:) Kartais reikia ne tik skaityti, bet ir mąstyti, įsigilinti. Tokie tekstai man suteikia pasitenkinimo tada, kai juos žmonės supranta teisingai.:) O jei nesupranta, tai galiu vertinti dviprasmiškai: arba neaiškiai parašiau, arba neįsigilino.:) Tuo pačiu taip pat viena iš idėjų šio laiškelio ir buvo, kad reikia analizuoti ir ieškoti, nepasikliauti tik viena nuomone, kurią mums dažnai mėgina primesti kiti. Taigi, tikiuosi, jog jei ir pakreipsiu ką, tai tik teigiama linkme.:)

  Eimantas | 2010-01-18 | Atsakyti

 10. Negaliu patikėti, kad kai kas nesuprato ironijos… Visi juk ištisai persikaupę tiesiog sarkazmu, gal ironija per silpna? Man patiko, juokiausi daug. Bet gal aš jau įžeidinėju Poną Sovietą? Nors šiaip manau, kad tokių tipažų nors ir yra, tačiau jie švelnesni. Tik keista būna kai sako: ko čia tie žmonės rūstauja, valgyt gi turi, nu aišku, prie Sovieto buvo geriau…

  Gal jie nebesupranta ką šneka?

  Instante | 2010-01-19 | Atsakyti

 11. Ponas Sovietas šiuo metu keikia valdžią.:)

  Eimantas | 2010-01-19 | Atsakyti

Komentuoti

 •  

  Gruodis 2019
  P A T K P Š S
  « Rgp    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031